ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg
SP v alpském lyžování

Ledecká si v Lake Louise vylepšila osobní maximum, vyhrála Shiffrinová

Velikost textu:
aktualizováno 3. 12. 2017 12:00

Nejlepšího umístění v kariéře dosáhla ve druhém sjezdu Světového poháru v alpském lyžování Ester Ledecká. Česká zimní "obojživelnice" skončila v kanadském Lake Louise sedmá. Porazila mimo jiné Lindsey Vonnovou a od stupňů vítězů ji dělilo pouhých 45 setin sekundy. Ze senzačního triumfu se radovala slalomová královna Mikaela Shiffrinová z USA, která slavila při svém čtvrtém startu ve sjezdu v elitním seriálu. 

Ester Ledecká
Ester Ledecká

"Mám strašnou radost, protože jsem se posunula zase kousek dopředu," uvedla dvaadvacetiletá Ledecká a znovu poděkovala za podporu svému týmu. "Olsen (Petr Kouřil) mi úžasně připravil lyže, skvělou práci odvedl Kubka (fyzioterapeut Jakub Marek) a obrovské díky patří Tomášovi s Ondrou (Bankovým), kteří mi dávali report. Jsem strašně ráda za to, že je mám a že jsme to takhle zvládli," dodala.

Závod začal s více než hodinovým zpožděním kvůli výpadku elektrického proudu a nefungující lanovce, organizátoři proto museli vozit sjezdařky na start rolbami. "Nebyl to nejpohodlnější druh přepravy, na start se jelo 23 minut a člověk musel být v pozoru, napružený. Bylo to strašně dlouhé," popsala netradiční situaci Ledecká, jež po páteční třinácté pozici zajela bez chyby, po dojezdu byla šestá a klesla už jen o místo. 

"Doufám, že tohle ještě nebyla životní jízda, ale byla dobrá," hodnotila s úsměvem.

přehrát video
Ledecká: Je to týmová práce, musím klukům strašně moc poděkovat

Ledecké se podařilo naplnit plán a jet stopou, kterou chtěla. "Bylo lepší počasí než v pátek, viděla jsem trochu víc pod nohy, takže jsem si jízdu mohla víc užít. Byla to zábava. Ještě mám ale pořád co dohánět, rychlých holek je tam strašně moc. Je to skvělý výsledek, ale pořád je na čem pracovat. Už se těším na nedělní Super-G, má být pěkné počasí, takže si to snad užijeme," dodala dvojnásobná mistryně světa ve snowboardingu.

Sedmá příčka je nejlepším výsledkem české lyžařky ve sjezdu Světového poháru po 32 letech. Stejně dopadla v březnu 1985 Olga Křížová-Charvátová v kanadském Banffu.

Shiffrinová ukázala svou výjimečnost

Dvaadvacetiletá Shiffrinová dosud vládla slalomu, ale rozhodla se jezdit i ostatní disciplíny. Sjezd ve SP jela poprvé loni právě v Lake Louise a byla osmnáctá, pak třináctá, v pátek už skončila třetí a při čtvrtém startu nenašla přemožitelku.

Třiatřicátou výhrou ve SP vyrovnala lichtenštejnskou sjezdařku Hanni Wenzelovou na osmém místě historického pořadí. Pouze legendární Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová dokázala před 23. narozeninami vyhrát vícekrát (42).

"To je šílené!" řekla Shiffrinová po dojezdu. "Musím říct, že jsem měla celou jízdu sluníčko a ostatní mlhu. Měla jsem štěstí, ale taky jsem jela dobře. Pomohlo mi i zkrácení trati, která byla techničtější," doplnila americká hvězda.

Její krajanka a specialistka na rychlostní disciplíny Lindsey Vonnová obsadila po pátečním pádu 12. místo. Za Ledeckou zaostala o tři desetiny. "Bylo to náročné. Nemohla jsem se spolehnout na pravé koleno. Včera jsem schytala ránu a mám ho dost oteklé. Ale to nic, budu bojovat," prohlásila rekordmanka v počtu vítězných závodů ve Světovém poháru.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd:
1. Shiffrinová (USA) 1:27,55, 2. Rebensburgová (Něm.) -0,13, 3. Gisinová (Švýc.) -0,17, 4. Hütterová (Rak.) -0,19, 5. Weiratherová (Licht.) -0,31, 6. Cooková (USA) -0,61, 7. Ledecká (ČR) -0,62, 8. Weidleová (Něm.) -0,63, 9. Goggiaová (It.) -0,69, 10. Mowinckelová (Nor.) -0,72.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 závodech):
1. Shiffrinová 160, 2. Hütterová 150, 3. Weiratherová 125, 4. Rebensburgová 116, 5. Gisinová 92, 6. Goggiaová 69, ...9. Ledecká 56.

Průběžné pořadí SP (po 6 závodech):
1. Shiffrinová 465, 2. Rebensburgová 316, 3. Vlhová (SR) 221, 4. Hütterová 150, 5. Hansdotterová (Švéd.) 141, 6. Gisinová a Weiratherová obě 134, ...20. Ledecká 56, 86. Dubovská (ČR) 2.

Zdroj: ČTK, Sport Invest

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.