ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Hirschera čeká delší pauza, start sezony nestihne

Velikost textu:

Vídeň - Marcel Hirscher nechce po zranění nic uspěchat. Nyní ho čeká se zlomeným kotníkem pauza dvanáct až patnáct týdnů. Šestinásobný vítěz Světového poháru tak podle všeho nestihne úvodní obří slalom sezony koncem října v Söldenu ani první slalom v Levi, který se pojede 12. listopadu.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

Osmadvacetiletý Hirscher se zranil ve čtvrtek na Mölltalském ledovci hned při prvním tréninku na sněhu, když při slalomu zavadil o branku. Po zvážení pro a proti odmítl operaci a bude mít šest týdnů nohu v sádře.

Až po půldruhém měsíci a sundání sádry bude Hirscher moci začít s tréninkem. "Po šesti týdnech v gypsu musí nejprve kotník pořádně rozpohybovat. Čeká ho spousta jízdy na kole," řekl lyžařův lékař Gerhard Oberthaler.

Šestinásobný mistr světa nebude chtít v olympijské sezoně návrat na svahy uspěchat. "Hlavní bude srůst kosti. A pak si bude muset delší dobu zvykat na nový pocit v kotníku," dodal Hirscherův lékař.

Pro jednoho z nejúspěšnějších lyžařů historie Světového poháru je to nejtěžší zranění v kariéře. Dosud měl Hirscher jen drobnou zlomeninu v noze před mistrovstvím světa v roce 2011.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.