ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Shiffrinová si zajistila triumf ve SP s předstihem, Štuhecová slalom nepojede

Velikost textu:
aktualizováno 17. 3. 2017 18:56

Aspen (USA) - Mikaela Shiffrinová poprvé vyhrála Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Dvaadvacetiletá Američanka má před posledními dvěma závody sezony v čele průběžného pořadí náskok 198 bodů a její slovinská soupeřka Ilka Štuhecová dnes v Aspenu oznámila, že do sobotního slalomu nenastoupí. Třetí Italka Sofia Goggiaová ztrácí už 406 bodů.

Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová

Shiffrinová je olympijskou vítězkou ve slalomu, v téže disciplíně se letos potřetí stala mistryní světa a počtvrté získala malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně SP. Ve Světovém poháru už vyhrála 31 závodů.

Štuhecová naproti tomu dominuje v rychlostních disciplínách. Letos má malé glóby za sjezd a kombinaci, v super-G byla celkově druhá. Ve slalomech zato bylo jejím maximem desáté místo z Mariboru. Americké lyžařky vyhrály SP pošesté v historii. Čtyřikrát to dokázala Lindsey Vonnová, v roce 1983 kralovala Tamara McKinneyová.

Finále SP v sjezdovém lyžování v Aspenu - družstva: 1. Švédsko (Hansdotterová, Hargin, Wikströmová, Myhrer), 2. Německo (Dürrová, Luitz, Wallnerová, Strasser), 3. Francie (Frasseová Sombetová, Grange, Baudová Mugnierová, Lizeroux), 4. Itálie, 5. Rakousko, Norsko, Švýcarsko, Slovinsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.