ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Nemohla hýbat prsty, ale je zpět. Vonnová prožila nejnáročnější návrat

Velikost textu:

Zauchensee (Rakousko) – Lindsey Vonnová nezávodila od loňského února. Při tréninku po zlomenině nohy a vleklých problémech s kolenem si na podzim zlomila pravou pažní kost a musela na operaci. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru se nevzdala a zkouší se vrátit zpět v plné formě.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Po listopadové operaci zlomené ruky nemohla hýbat prsty, protože měla vážně poškozené nervy. "Když jsem se probrala po operaci, nemohla jsem vůbec hýbat rukou," uvedla ve videu Facebooku.

V něm je mimo jiné vidět, jak se během zhruba 300hodinové rehabilitace učila ovládat prsty, zvedat sklenice vody, jíst lžičkou nebo psát. "Pořád mám problémy s tak obyčejnými věcmi, jako je nasazování rukavic nebo česání, ale už se při většině činností cítím v pohodě," uvedla Vonnová.

přehrát video
Vonnová: Mám za sebou nejnáročnější návrat k lyžování

"Byl to nejnáročnější návrat v kariéře, ale naštěstí to zabralo méně času než při předchozích zraněních kolen," přidala lyžařka.

Do Světového poháru se měla vrátit tréninkem na sjezd v Altenmarktu-Zauchensee. Ten byl ale kvůli nočnímu sněžení zrušen.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.