ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Kristoffersen dosáhl na malý křišťálový glóbus za slalom

Velikost textu:

Kranjska Gora - Norský lyžař Henrik Kristoffersen získal ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za slalom. Trofej si pojistil druhým místem v předposledním závodu sezony v Kranjské Goře, Rakušan Marcel Hirscher ho navzdory dnešnímu vítězství už nedostihne.

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

Jednadvacetiletý Kristoffersen z deseti slalomů vyhrál šest a navíc včetně paralelního závodu ve Stockholmu nebyl nikdy horší než devátý. Právě stříbrem si dnes mohl s předstihem malý glóbus zajistit. Po prvním kole byl šestý, ve druhém však zajel druhý nejrychlejší čas a v součtu na Hirschera ztratil 81 setin.

Hvězdný Rakušan, který měl velký náskok už po prvním kole, v této sezoně získal malý glóbus za obří slalom a také pátou velkou trofej za celkové vítězství v SP. I když šest závodů před koncem jeho náskok není nedostižný, nejbližší soupeři - právě Kristoffersen a další slalomář Francouz Alexis Pinturault - už nemohou bodovat v rychlostních závodech. "Jsem v nové situaci, na finále Světového poháru už můžu jet úplně v klidu," glosoval svůj velký náskok Hirscher.

Kristoffersen, bronzový slalomář z olympiády v Soči, slaví první glóbus v kariéře. "Neuvěřitelné a mám ho už před posledním závodem, to je přesně Hirscherův styl," smál se. "Celá sezona byla neskutečná, byl jsem šestkrát první, dvakrát druhý a jednou sedmý. A to nás čeká poslední závod, ten si všichni užijeme," dodal.

Český lyžař Kryštof Krýzl se po dvou vydařených obřích slalomech ve Slovinsku dnes bodů nedočkal, postup do elitní bodované třicítky mu unikl o pouhých sedm setin sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.