ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Bank: Stále nevím, zda budu pokračovat

Velikost textu:

Brno - Český lyžař Ondřej Bank stále není definitivně rozhodnutý, zda bude po těžkém pádu na únorovém mistrovství světa v Beaver Creeku pokračovat v kariéře. Před čtvrt rokem Bank po pádu utrpěl otřes mozku, poranění kotníku a množství tržných ran v obličeji.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Před dvěma týdny nejlepší český sjezdař sundal ortézu z poraněného kolena a postupně zvyšuje zátěž v přípravě. "Uvidím, jak se tělo zachová. Na rozhodnutí mám ještě chvíli čas. Pokud půjdu trénovat na sníh za měsíc nebo dva, tak je to v pohodě. Komplikovanější situace by nastala, kdybych musel podstoupit další operaci menisku," řekl Bank během nadační akce Modrý hroch v brněnské Dětské nemocnici.

Kvůli lidem ve svém týmu chce čtyřiatřicetiletý lyžař rozhodnutí učinit co nejdříve. "Lékaři ještě rozhodnutí odkládají. Záměrně situaci neprotahuji. Bude záležet na stavu menisku a kotníku. Chci, aby i lidé v týmu věděli, na čem jsou a mohli se případně ohlédnout po jiné práci," řekl Bank, jenž se podle svých slov nyní cítí dobře. Kromě ježdění na kole také Ondřej Bank plave.

Ondřej Bank:

"Spíše dávám všemu volný průběh. Nechávám si rozhodnutí v hlavě vykrystalizovat. Jeden den si říkám: ano, budu pokračovat. Bude to zábava, když se zaměřím jen na sjezdy. Včera jsem si hrál s malým synem. A přišlo mi lepší se mu věnovat.“

Tři měsíce od těžkého pádu v Beaver Creeku

V pátek to bude přesně čtvrt roku, co na MS v kombinačním sjezdu po těžkém pádu utrpěl otřes mozku, tržné rány v obličeji, výron v kotníku a nalomil si zánártní kůstku. Předtím na MS šokoval sedmým místem ve sjezdu speciál. První měsíc po zranění další kariéru vůbec neřešil. Teprve později se začal zabývat otázkou, co dál. V případě, že se rozhodne pokračovat, se více zaměří na rychlostní disciplíny. "S ohledem na reakce těla je nutné omezit počet závodů. To, co jsem předváděl doteď, nebylo standardní. Nikdo ze soupeřů to už nedělá," dodal Bank.

přehrát video
Ondřej Bank během nadační akce v brněnské Dětské nemocnici
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.