ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Strachová ukončila kvůli tříslu sezonu, závodit ale chce dál

Velikost textu:

Praha - Slalomářku Šárku Strachovou pobolívá tříslo, vynechá proto mistrovství České republiky příští týden ve Špindlerově mlýně. V těchto dnech hlavně regeneruje a rehabilituje, ale už má v hlavě, jak se připraví na příští dvě sezony, které chce ještě absolvovat. Ve třiceti letech však už definitivně dává sbohem sjezdům, super-G a kombinaci, obří slalom si ale nejspíš ještě někdy zkusí.

Šárka Strachová
Šárka Strachová

"Ta noha už se ozývá delší dobu, v posledních dnech se to zhoršuje, tak jsem odložila i testování nových lyží na další sezonu. Ale to nevadí, doženeme to jindy, hlavně odpočívám a aspoň čtyři měsíce nechci nikam jezdit, budu doma," řekla Strachová. V právě skončené sezoně se po několika letech dokázala vrátit do světové špičky. Byla třikrát na stupních vítězů a z mistrovství světa v Beaver Creeku si přivezla bronz, už čtvrtý cenný kov ze šampionátu v životě.

I proto si kariéru ještě prodlouží. Zatímco před rokem a půl nebylo vůbec jasné, jestli s lyžováním neskončí, tak má další motivaci a chuť závodit, když se jí začalo opět dařit. "Příští sezonu určitě a tu další s vrcholem na mistrovství světa ve Svatém Mořici nejspíš taky. Je to velmi reálné," řekla. Nechtěla by tedy potom už vydržet i do další olympiády v Koreji v roce 2018? "To teď neřeším, to je daleko," prohlásila, ale nevyloučila to.

Příští sezonu ale plánovala už v průběhu té nynější. Trenéra, servismana i fyzioterapeutku platí totiž sama, takže jim musela už po sezoně povědět, jestli si mají hledat novou práci. "Nemůžu je držet v napětí a říct jim až v létě. V únoru to bylo jasné, já jsem se rozhodla už na přelomu roku," prozradila.

Chtěla by navázat na medailové pozice a sáhnout si i na nejvyšší stupínek. "Aby pódií bylo co nejvíc, pokud možno i vítězství," řekla a zopakovala, že ji stále láká malý křišťálový glóbus za celkový triumf v disciplíně, i když v Američance Mikaele Schiffrinové vidí velkou soupeřku. "Je královnou, ale víme, jak na ni, vím o rezervách, určitě se s ní o první místo můžu prát," řekla Strachová.

přehrát video
Strachová by chtěla získat malý křišťálový glóbus
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.