ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Vonnová je po zranění zpátky. "Užívám si to," raduje se

Velikost textu:

Lake Louise (Kanada) - Po roční pauze způsobené zraněním kolena se Lindsey Vonnová vrátila do závodního kolotoče. Třicetiletá olympijská vítězka, mistryně světa a čtyřnásobná vítězka světového poháru absolvovala úterní trénink na sjezd v oblíbeném Lake Louise. Dosáhla 18. času, ale nejdůležitější pro ni bylo, že si jízdu užila. "Čas je v tréninkových jízdách irelevantní," řekla lyžařská hvězda.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Na start se postavila s číslem 6 a v cíli měla ztrátu na nejrychlejší Lotte Sejerstedovou z Norska téměř dvě sekundy (1,82). Návrat si užívala. "Je příjemné být zpátky. Čekala jsem na to dlouho a užila si to. Sjela jsem si svah pro světový pohár a měla přitom stoprocentně koleno v pořádku. Cítím se silná podobně jako ve svých nejlepších letech," ocenila. "Jela jsem solidně. Jde o to získat cit pro terén, rychlost, dostat se do pohody a budovat si sebevědomí," dodala.

První závod rozjeté sezony ji čeká v pátek, v sobotu se v Kanadě pojede další sjezd a v neděli super-G. O dvakrát operované pravé koleno strach nemá, ale zbytečně riskovat nechce. Bojového ducha však neztratila. "Roste sice nová generace lyžařek, ale veteránky jsou pořád tady," prohlásila.

Cílem Vonnové je v únoru mistrovství světa v rodné Americe, kariéru chce pak za další tři roky uzavřít na olympiádě v Koreji. Už během této zimy se může stát novou rekordmankou v počtu vítězství ve SP: pokud vyhraje tři závody, vyrovná se rakouské legendě Annemarii Moserové-Pröllové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.