ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Po Hahnenkammu na operační sál: Vítěz sjezdu z Kitzbühelu přijde o Soči

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2014 21:51

Innsbruck - Vítěz legendárního sjezdu v Kitzbühelu Hannes Reichelt přijde o olympijské hry v Soči i zbytek sezony. Dva dny po jeho triumfu ve slavném závodu světového poháru na Hahnenkammu rakouský svaz oznámil, že třiatřicetiletý lyžař musí na operaci s vyhřezlou ploténkou. Zákroku se podrobí ještě dnes v Innsbrucku.

Hannes Reichelt
Hannes Reichelt

Reichelt, jenž triumfoval v Kitzbühelu jako první domácí závodník po osmi letech, se podrobil vyšetření kvůli bolestem zad, které se u něj objevily krátce před sobotním startem. "A ukázalo se, že operace je nevyhnutelná. Ještě štěstí, že jsem na vyšetření šel, jinak mohly přijít vážné následky," uvedl v prohlášení vítěz sedmi závodů světového poháru.

"Zdraví je zkrátka na prvním místě, chci i po kariéře normálně sportovat. Bohužel můj olympijský sen se tím pádem rozplynul," řekl vicemistr světa v superobřím slalomu z roku 2011. Pod pěti kruhy se Reichelt představil jen jednou, v Turíně v roce 2006 obsadil v super-G desáté místo.

Tahounem bude Hirscher

V Soči měl být hlavní rakouskou nadějí v rychlostních disciplínách. "Hannes je v životní formě a tohle je pro něj samozřejmě hodně hořké, zdraví má ale přednost. Snad se rychle uzdraví a brzy vrátí," uvedl sportovní ředitel rakouského svazu Hans Pum. Reichelt se v této sezoně prosadil celkem pětkrát na stupně vítězů.

Nyní se stane ústřední postavou rakouských sjezdařů, kteří před čtyřmi roky ve Vancouveru vyšli medailově naprázdno, úřadující šampion světového poháru Marcel Hirscher, specialista na točivé disciplíny.

Místo Reichelta byl do Soči dodatečně nominován Joachim Puchner, kterého čeká olympijská premiéra. Ve světovém poháru dosud nevyhrál, ale třikrát se probojoval na stupně vítězů. Naposledy v listopadu 2011 v super-G v Lake Louise, kde byl třetí. V této sezoně dojel nejlépe osmý.

přehrát video
Vítěz sjezdu z Kitzbühelu a rakouský hrdina Reichelt se do Soči nepodívá
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.