ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Skikrosařka Zemanová zajela v SP na 14. místo a stále drží naději na ZOH

Velikost textu:

Val Thorens (Francie) - Andrea Zemanová ve Val Thorens dosáhla na nejlepší dosavadní výsledek v kariéře. Díky 14. místu v závodě světového poháru v den svých 21. narozenin tak stále živí naději na start na olympijských hrách.

Skikrosařka Andrea Zemanová (druhá zprava)
Skikrosařka Andrea Zemanová (druhá zprava)

Podle trenéra Vladimíra Augusty nyní Zemanové patří 34. místo v redukovaném pořadí. Účastnická kvóta je stanovena na 32 závodnic. "Ještě ale musí všichni potvrdit své nominace. Takže doufáme," napsal Augusta. Druhá česká reprezentantka Nikol Kučerová byla rovněž vyřazena ve čtvrtfinále a skončila na 16. místě. Tomáš Kraus ztroskotal v soutěži mužů už v osmifinále a patří mu 19. příčka. Oba už v české nominaci pro Soči figurují.

Druhý závod ve francouzském středisku, který se jel jako náhrada za zrušený podnik v Bischofswiesenu, provázely stejně jako ve čtvrtek náročné podmínky. Tentokrát se ale i přes mlhu a vítr dojela soutěž až do konce. Mezi ženami vyhrála Kanaďanka Marielle Thompsonová, jež si upevnila vedení v průběžném pořadí. Soutěž mužů opanoval Američan John Teller, Kanaďan David Duncan se díky třetímu místu vrátil do čela celkového hodnocení.

Závod ve Francii byl poslední před víkendovou uzávěrkou bojů o účastnická místa v disciplínách lyžařské federace FIS (19. ledna). Generálka na Soči čeká skikrosaře 25. ledna v rakouském Kreischbergu.

Závod SP ve skikrosu ve Val Thorens (Francie)

Muži: 1. Teller (USA), 2. Öhling Norberg (Švéd.), 3. Duncan (Kan.), ...19. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Duncan 310 b., 2. Öhling Norberg 305, 3. A. Matt (Rak.) 287, ...19. Kraus 76.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Müllerová (Švýc.), 3. Davidová (Fr.), ...14. Zemanová, 16. Kučerová (obě ČR) vyřazeny ve čtvrtfinále.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Thompsonová 420, 2. Müllerová 372, 3. Smithová (Švýc.) 290, ...24. Kučerová 69, 26. Zemanová 58. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.