ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
SP v alpském lyžování

Slalom v Adelbodenu už potřetí ovládl Hirscher

Velikost textu:

Adelboden (Švýcarsko) – Již třetí rok po sobě ovládl slalom v Adelbodenu Rakušan Marcel Hirscher, a dostal se tak do čela hodnocení Světového poháru. Ve vedení seriálu vystřídal Aksela Lunda Svindala, jenž ve slalomu nestartoval. Navíc Hirscher vede i hodnocení disciplíny. Čeští lyžaři na body nedosáhli, Kryštof Krýzl i Ondřej Bank skončili po 1. kole. 

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

Hirscher v Adelbodenu oslavil už čtvrtý triumf v kariéře, protože loni tam ovládl i obří slalom, a pokud se mu podaří přidat ještě jeden, vyrovná se v tomto ohledu švédské legendě Ingemaru Stenmarkovi.

"Hodně z nás tady mělo problémy a ani já nejel bez chyby, ale zvládl jsem poslední těžký 'hang' a to bylo rozhodující," pochvaloval si majitel velkého křišťálového glóbu za uplynulé dvě zimy Hirscher po čtvrtém vítězství v sezoně a celkově dvaadvacátém v SP v kariéře. Se ztrátou 29 setin skončil druhý Švéd Andre Myhrer před dalším Seveřanem, teprve devatenáctiletým Henrikem Kristoffersenem z Norska.

Krýzl zajel ve švýcarském středisku 42. čas a od postupové třicítky jej dělila bezmála sekunda, Bank na náročné sjezdovce Chuenisbärgli cílem neprojel. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.