ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva
Světový pohár

Paralelní slalom v Moskvě vyhráli Hirscher a Dürrová

Velikost textu:

Moskva - Paralelní slalom světového poháru v Moskvě vyhrál rakouský lyžař Marcel Hirscher a díky šestému vítězství v sezoně si upevnil první místo v průběžném pořadí. V závodě žen se z nečekaného prvního triumfu v kariéře radovala Němka Lena Dürrová. Čeští zástupci v závodě pro 16 lyžařů a lyžařek chyběli.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

Obhájce velkého Křišťálového glóbu Hirscher v ruské metropoli ve finále porazil Andrého Myhrera ze Švédska, třetí skončil Chorvat Ivica Kostelič. Třiadvacetiletý Rakušan má nyní v pořadí SP díky celkově 18. vítězství v kariéře náskok 214 bodů před druhým Akselem Lundem Svindalem z Norska, který v Moskvě nestartoval.

Překvapením skončil závod žen, v jehož finále jednadvacetiletá Dürrová porazila Veroniku Velezovou-Zuzulovou. Slovenská lyžařka tak přišla o možnost navázat na triumf z novoročního paralelního slalomu v Mnichově.

"Byla to velká zábava. S klasickým a obřím slalomem to nejde srovnávat, ale takhle jsem se dlouho nebavila," řekla po první výhře v kariéře Dürrová, jejímž nejlepším dosavadním výsledkem byla tři šestá místa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.