ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Sudová skončila podruhé v sezoně těsně pod stupni vítězů

Velikost textu:
aktualizováno 28. 2. 2015 11:33

Tazawako - Lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v závodě světového poháru v jízdě v boulích v Tazawaku. V Japonsku tím vyrovnala své maximum v této sezoně, těsně pod stupni vítězů skončila také v lednu v Deer Valley.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

Českou reprezentantku předčily pouze Hannah Kearneyová z USA, která si třetím vítězstvím v sezoně upevnila vedení v SP, domácí Junko Hošinová a Kanaďanka Audrey Robichaudová. Ta porazila Sudovou o 1,50 bodu. "Normálně bych řekla, že čtvrté místo je super, ale dneska to neřeknu. Od medaile mě dělil pouze pohled rozhodčích na jízdu pozdější vítězky. Podle nikoho vyhrát neměla a já měla být asi třetí," zlobila se Sudová.

"Bohužel to je náš sport. Očividně ať to Hannah sjede jakkoli, bude první. Tentokrát neměla být na pódiu vůbec, vyjela skoro z tratě a stejně vyhrála," dodala. "Samozřejmě kdybych byla rychlejší nebo měla vyšší skoky, nemusela bych to řešit," uznala Sudová.

Sudová obsadila v kvalifikaci šesté místo a ze stejné příčky proklouzla i z první finálové jízdy do šestičlenného superfinále. V něm dvaatřicetiletá majitelka stříbra a bronzu z mistrovství světa předčila "náctileté" zámořské soupeřky Morgan Schildovou z USA a Alex-Anne Gagnonovou z Kanady. Měla bodově druhou nejlepší jízdu, nicméně nižší známky za skoky a nejpomalejší čas.

Po sedmi závodech z devíti patří Sudové páté místo v hodnocení světového poháru. V neděli je v Japonsku na programu paralelní jízda a seriál vyvrcholí za dva týdny v Megéve ve Francii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.