ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Sudová ukončila před finále SP sezonu

Velikost textu:

Praha - Nikola Sudová ukončila před finále světového poháru sezonu. Sedmá žena průběžného pořadí seriálu boulařek už nepojede v pátek v Sierra Nevadě závěrečnou paralelní jízdu, protože se rozhodla šetřit síly i finance na další zimu s vrcholem na olympiádě v Soči. "Končím. Šetříme síly i peníze na další sezonu, ta bude mnohem delší a důležitější," uvedla akrobatická lyžařka.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

V celkovém pořadí SP je svěřenkyně trenéra Radka Herota sedmá bez šance zopakovat loňské třetí místo. "Možná klesnu někam k desítce, ale to nic neřeší," řekla Sudová, která v této sezoně byla druhá v Lake Placid a v Inawaširu.

V tomto ročníku absolvovala 11 závodů světového poháru, dvakrát neprošla kvalifikací. Na mistrovství světa skončila sedmá v individuální jízdě a šestá v paralelní. "Každopádně to nebyla špatná zima," hodnotila Sudová.

"Vyzkoušeli jsme si v zimě všechno, co jsme potřebovali. Čtyřdenní závodní program, olympijskou sjezdovku i dvojnou helikoptéru a reakce rozhodčích na ni. Víme, na čem musíme pracovat, a taky víme, že na to je," řekl Herot.

Sudová možná ještě využije dobrých sněhových podmínek a bude pár dnů trénovat na Špičáku u Tanvaldu. "Pak si dám odpočinek. Celý duben určitě," plánovala. Poté začne s fyzičkou a v létě by měla znovu zamířit na kemp do Austrálie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.