ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Sudová byla na MS sedmá i v kvalifikaci paralelní jízdy

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2013 14:38

Voss (Norsko) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila potřetí za sebou sedmá na mistrovství světa v norském Vossu. Česká boulařka postoupila ze sedmého místa v kvalifikaci mezi šestnáctku účastnic pátečního paralelního závodu, další česká jezdkyně Tereza Vaculíková obsadila 25. místo.

Na suverénku letošní sezony Kearneyovou z Kanady může Sudová v případě postupu narazit až ve finále
Na suverénku letošní sezony Kearneyovou z Kanady může Sudová v případě postupu narazit až ve finále

Sudová byla na šampionátu sedmá už v úterní kvalifikaci i středečním individuálním závodu, v kterém o dvě setiny neprošla do superfinále. "Jelo se mi dobře. Za techniku jsem měla nejlepší hodnocení, dokonce i výš než Hannah (Američanka Kearneyová), ale zase nejhorší čas. Horní skok byl dobrý, spodní jsem neudělala kros. Za to jsem dostala nízké body, z čehož vzešlo sedmé místo," komentovala Sudová svůj výkon v kvalifikaci.

V prvním kole paralelního závodu, který v pátek začne ve 14:00, se Sudová utká s Američankou Mikaelou Matthewsovou. "Je mladá, umí jezdit hodně rychle, ale na technice bych ji měla dát. Nesmím se nechat moc předjet," řekla Sudová.

Ve čtvrtfinále se případně střetne s vítězkou kanadského sourozeneckého souboje Chloe a Justine Dufourových-Lapointeových. "Neví se, která z nich je favoritkou. Justine má mlhu v očích z duálů, Chloe to tady jezdí líp," řekla Sudová.

Nejdříve ve finále může Sudová narazit na suverénku sezony i šampionátu Hannah Kearneyovou z USA, která už má zlato z individuálního závodu.

V paralelní jízdě v boulích skončila třicetiletá Sudová na předchozích šampionátech nejlépe pátá, a to hned třikrát. Předloni v Deer Valley obsadila 7. místo.

V kvalifikaci mužů obsadil Václav Novák 35. místo a Lukáš Vaculík byl o dvě pozice za ním. Ani jeden z nich do vyřazovacích bojů nepostoupil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.