ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Záhrobská byla ve slalomu třetí, velký glóbus má Vonnová

Velikost textu:
aktualizováno 14. 3. 2008 12:18

Bormio - Česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila ve finále Světového poháru v italském Bormiu třetí ve slalomu. Dnešní závod vyhrála Rakušanka Marlies Schildová, která tak udržela pozici slalomářské jedničky letošní sezony. Velký křišťálový glóbus za celkové prvenství v SP si zajistila Američanka Lindsey Vonnová.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Česká lyžařka Šárka Záhrobská

Záhrobská měla po prvním kole závod výborně rozjetý, když na druhém místě ztrácela pouhých pět setin sekundy na vedoucí Schildovou. V horní části druhého kola však ve srovnání s průběžně vedoucí Slovenkou Veronikou Zuzulovou ztratila šest desetin a toto manko už nesmazala. Nakonec tak místo útoku na první vítězství v závodě Světového poháru obsadila úřadující mistryně světa třetí místo a popáté v kariéře skončila v závodě SP na stupních vítězů.

Malý křišťálový glóbus za slalom s přehledem obhájila Schildová. Po prvním kole vedla, a i když ve druhém na Zuzulovou ztratila, zbyl jí náskok sedmi setin sekundy. Záhrobská v celkovém hodnocení slalomu obsadila pátou příčku a ve srovnání s loňským rokem si o dvě místa pohoršila.

Podle očekávání dnes skončil boj o velký křišťálový glóbus. Němka Maria
Rieschová musela vyhrát, aby ještě měla šanci ohrozit Vonnovou, ale už po prvním kole na čelo výrazně ztrácela. Druhou jízdu pak nedokončila, takže Američanka získala cennou trofej bez ohledu na svůj výsledek.

Nakonec obsadila jedenáctou pozici a společně s Bodem Millerem zajistila
pro Spojené státy americké první dvojnásobný triumf v celkovém hodnocení SP po pětadvaceti letech. Naposledy se to v roce 1983 podařilo Philu Mahreovi a Tamaře McKinneyové.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.