ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Novým trenérem Záhrobské je Pavel Šťastný

Velikost textu:

Praha - Pavel Šťastný bude příští čtyři roky až do olympijských her v Soči 2014 novým koučem Šárky Záhrobské, bronzové medailistky ve slalomu z Vancouveru. Zkušený trenér vedl před 26 lety Olgu Charvátovou k zisku bronzu ve sjezdu na ZOH v Sarajevu a do České republiky se vrací po dvaceti letech, neboť od roku 1990 pracoval jako lyžařský trenér v USA a v Kanadě. Až do loňské sezony trénoval Záhrobskou její otec Petr, v uplynulém roce ji vedl kondiční kouč Antonín Strach.

Trenér Šárky Záhrobské Pavel Šťastný
Trenér Šárky Záhrobské Pavel Šťastný
Otevřít galerii
 • Trenér Šárky Záhrobské Pavel Šťastný autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šárka Záhrobská autor: Elvis Piazzi, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1497/149676.jpg?1268476935

"Je to pro mě velká výzva a navíc si užiju Prahu, v níž jsem se narodil," prohlásil na dnešním setkání s novináři slovenský mluvící kouč. Záhrobská jej oslovila v průběhu olympijských her v Kanadě, v kontaktu už jsou ale delší dobu. Šťastný jí doporučil předolympijský kemp v Nakisce, který si Záhrobská náramně pochvalovala. "Bylo milé překvapení, že mě Šárka oslovila. A také chci po dlouhých letech odevzdat moje zkušenosti i doma," uvedl.

Třiašedesátiletý kouč vystudoval FTVS Univerzity Komenského v Bratislavě a později působil u československého týmu. V 70. letech vedl dva roky juniorskou reprezentaci, potom deset let ženy a poslední dva roky mužský tým.

Pavel Šťastný:

"Bude to náročné na její fyzičku, ale ona to zvládne. Je mentálně i takticky jedna z nejlepších lyžařek na světě. Její další vývoj ve slalomu bude hodně souviset s materiálem, vývojem techniky, ale její styl je stabilizovaný. V obřím slalomu má na víc, na tom zapracujeme. A trénovat bude i rychlostní disciplíny."

Po revoluci v roce 1989 dostal nabídku pracovat na soukromém lyžařském gymnáziu v USA, kterou využil. Po sedmnácti letech převzal na další tři roky rezervní kanadský lyžařský tým. Nyní se vrací domů. "Po sezoně jsem se rozhodl, že na tuto nabídku kývnu," řekl. Jeho hlavním cílem je zlepšit u Záhrobské rozsah pohybu hlavně v obřím slalomu, aby česká lyžařka pravidelně bodovala i v jiných disciplínách než slalomu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.