ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Česká smíšená štafeta biatlonistů doběhla sedmá

Velikost textu:
aktualizováno 28. 3. 2010 15:46

Chanty Mansijsk (Rusko) - Čeští biatlonisté zakončili sezonu sedmým místem v mistrovství světa smíšených štafet, v němž ovšem po třetím úseku Michala Šlesingra sahali po medaili. Na závěr finále světového poháru vyhráli za hustého sněžení v ruském Chanty Mansijsku suverénně Němci. Druzí skončili s odstupem téměř půldruhé minuty Norové s finišmanem Olem Einarem Björndalenem, třetí bylo Švédsko.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr
Otevřít galerii
 • Michal Šlesingr autor: Tomáš Hermann, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1327/132674.jpg?1262013337
 • Magdalena Neunerová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Česká čtveřice ve složení Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup dojela do cíle dvě minuty a 39,4 sekund po Němcích. Na prvních dvou úsecích se české ženy udržely relativně v kontaktu s nejlepšími, a i když Šlesingr vyrážel do svého úseku jako devátý, vytáhl štafetu až na třetí místo.

"Musím říci, že holky nás všechny překvapily, jak dobře závod zvládly," řekl v cíli Šlesingr. "Po závodě s hromadným startem jsem byl úplně 'vyhnilej' a ještě při rozjíždění jsem se trápil. Ale jakmile jsem odstartoval, únava byla pryč," dodal.

Soukup ztratil naděje na lepší umístění už na střelbě v leže

Nejúspěšnější reprezentant posledních let předával po výborném výkonu Soukupovi v nadějné pozici s patnáctisekundovým náskokem před čtvrtými Ukrajinci, finišman však kvarteto k medaili nedotáhl. Ve střelbě vleže se Soukup zachránil před trestným kolem až třemi dobíjeními a okamžitě klesl na sedmou příčku, která mu nakonec patřila i v cíli.

Němci si dojeli pro druhý titul v historii především díky svým skvělým ženám. Nejlepší biatlonistky sezony Simone Hauswaldová a Magdalena Neunerová vytvořily týmu více než minutový náskok, který Simon Schempp a Arnd Peiffer v poklidu udrželi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.