ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Virtueová s Moirem získali první světový titul v tancích na ledě

Velikost textu:
aktualizováno 26. 3. 2010 22:45

Turín - Tessa Virtueová a Scott Moir se měsíc po triumfu na olympijských hrách dočkali premiérového světového titulu v kariéře. Kanadští krasobruslaři dnes ve volném tanci uhájili náskok před Američany Meryl Davisovou a Charliem Whitem a ke stříbru z roku 2008 a bronzu z loňska přidali v Turíně nejcennější medaili. Bronz získali domácí Italové Federica Faiellaová a Massimo Scali.

 

Tessa Virtueová a Scott Moir
Tessa Virtueová a Scott Moir
Otevřít galerii
 • Tessa Virtueová a Scott Moir zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lucie Myslivečková a Matěj Novák zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvacetiletá Virtueová s dvaadvacetiletým Moirem procítěným představením na hudbu Mahlerovy Páté symfonie jen těsně zaostali za svou známkou z olympiády, ale volné tance dnes nevyhráli. Rozhodčí ocenili výše Fantoma opery v podání Davisové s Whitem, kteří se známkou 110,49 bodu zařadili na třetí místo historických tabulek. V součtu zaostali za svými rivaly ze stejné tréninkové stáje o 1,4 bodu, ale pokud se potvrdí spekulace o odchodu Kanaďanů z amatérského ledu, mohly by další šampionáty patřit jim.

Češi si vylepšili osobní rekord

Daleko za vedoucí dvojicí vybojovali bronz Faiellaová se Scalim, kteří se na rozdíl od originálního tance nedopustili žádné vážnější chyby a partnerka po skončení jízdy, inspirované příběhem emigrantů, nedokázala zadržet slzy. Pro pořadatelskou zemi získali první cenný kov na tomto šampionátu.

Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Matěj Novák si v programu na bluesové rytmy vylepšili osobní rekord z této části soutěže o 2,59 bodu a posunuli se ze sedmnácté na konečnou šestnáctou pozici. K tomu jim však pomohlo především odstoupení průběžně šestých Rusů Jany Chochlovové a Sergeje Novického.


Po krátkém programu je při své premiéře na mistrovství světa Američanka Mirai Nagasuová na vedoucí pozici. Šestnáctiletá krasobruslařka se v Turíně jako jediná dostala přes hranici 70 bodů a překvapivě porazila všechny favoritky včetně olympijské šampionky Kim Ju-na, která je až sedmá. Z druhého místa po krátkém programu bude útočit Japonka Mao Asadová, třetí je zatím Finka Laura Lepistöová. Česká reprezentantka Martina Boček skončila na 39. místě daleko za finálovou čtyřiadvacítkou.

Mirai Nagasuová
Mirai Nagasuová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.