ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Kanaďané vytvořili v originálních tancích světový rekord

Velikost textu:

Turín - Olympijští vítězové Tessa Virtueová a Scott Moir se stali prvním tanečním párem, který za originální tanec získal přes 70 bodů. Kanadští krasobruslaři dnes na mistrovství světa v Turíně dostali od rozhodčích 70,27 bodu a překonali o 1,6 bodu světový rekord Rusů Taťjany Navkové a Romana Kostomarova. Díky tomu vedou o necelé dva body před svými americkými tréninkovými partnery Meryl Davisovou a Charliem Whitem. Ti si rovněž vylepšili osobní rekord z olympiády, ale stejně jako ve Vancouveru na fenomenální Kanaďany nestačili.

Kanadští krasobruslaři Tessa Virtueová a Scott Moir
Kanadští krasobruslaři Tessa Virtueová a Scott Moir
Otevřít galerii
 • Kanadští krasobruslaři Tessa Virtueová a Scott Moir autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští krasobruslaři Lucie Myslivečková a Matěj Novák autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Souboj o světový titul se zúžil na tyto dva páry, protože takřka všichni jejich soupeři výrazně chybovali. Sólové taneční piruety pokazili průběžně třetí Federica Faiellaová a Massimo Scali z Itálie i čtvrtí Francouzi Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat. Domácí reprezentanti mají dobře rozehraný boj o stupně vítězů, protože v součtu s povinným tancem nasbírali setinu přes 100 bodů a před Francouzi mají náskok necelých čtyř bodů.

Chybu ve twizlech udělal i český reprezentant Matěj Novák, který se navzdory tomu posunul s Lucií Myslivečkovou z osmnáctého na sedmnácté místo. Bez potíží se tak dostali do finálové dvacítky, kterou v pátek čekají volné tance.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.