ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Dvořák porazil na mistrovství republiky sdruženářů Churavého

Velikost textu:

Harrachov (Semilsko) - Miroslav Dvořák se stal po triumfech ve sprintech v letech 2006 a 2007 potřetí v kariéře mistrem republiky v severské kombinaci. Na můstku a tratích v Harrachově odsunul na druhé místo letošního lídra reprezentace Pavla Churavého. Bronz získal v konkurenci 19 sdruženářů další z členů národního týmu Tomáš Slavík.

Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
Otevřít galerii
 • Miroslav Dvořák autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1508/150750.jpg?1268854631
 • Pavel Churavý autor: Thomas Kienzle, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Měl jsem být lepší, ale druhé místo je bezvadné," řekl po dojezdu Churavý. V běhu měl trochu nevýhodu, že jel první dvě kola sám v lehkém chumelení, ale chybu spíš viděl na můstku. "Měl jsem skočit dál, to je základ. Pak rozhodly síly, neměl jsem na to," dodal.

Třiadvacetiletý Dvořák byl po skoku třetí a na druhého Churavého ztrácel 22 vteřin. Ještě o dvě sekundy dříve vyběhl Aleš Vodseďálek, ale ten na trati nestačil a doběhl čtvrtý se ztrátou dvou minut a 24 vteřin. V polovině trati dojeli Dvořák se Slavíkem na okruhu Churavého. V posledním kopci Dvořák poodjel a vyhrál o necelých deset sekund před Churavým. "Míra odjel ve stoupání a už to nešlo," řekl Churavý.

Mistrovství republiky sdruženářů vyhrál Dvořák

"Poslední dva měsíce jsem se trápil na můstku a občas i v běhu, ale dneska se mi to podařilo," řekl Dvořák. Získal skalp Churavého, sedmého muže světového poháru a pátého z olympiády. "Věřil jsem, že můžu závodit s kýmkoli, ale nedařilo se mi, byl jsem zklamaný. Bohužel se mi začalo dařit až teď, kdy se končí," řekl Dvořák.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.