ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čeští skokané na lyžích byli v Lahti sedmí

Velikost textu:

Lahti (Finsko) - Čeští skokané na lyžích obsadili v Lahti v posledním závodu družstev v sezoně světového poháru sedmé místo. Kvarteto Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jakub Janda tak zopakovalo dva týdny starý výsledek z olympijských her.

Český skokan na lyžích Jakub Janda
Český skokan na lyžích Jakub Janda

Také na stupně vítězů se dnes ve Finsku prosadily stejné týmy jako ve Whistleru. Bronzoví z her Norové však ve větrné loterii tentokrát dosáhli na vítězství a o 3,3 bodu porazili olympijské šampiony z Rakouska, kteří nastoupili bez své největší hvězdy Gregora Schlierenzauera. Třetí skončili Němci.

Vítězným Norům chyběl stabilní člen družstva Björn Einar Romören. Světový rekordman v letech byl vyřazen z reprezentace na víkendové závody v Lahti kvůli tomu, že den před oficiálním otevřením skočil jako první na novém můstku na Holmenkollenu, ačkoli tato čest měla podle internetové ankety připadnout Anette Sagenové.

Závod v Lahti byl kvůli nestálým podmínkám zkrácen na jedno kolo. Nejlepší výkon z Čechů podal zkušený Janda, jenž skočil 125,5 metru. V neděli je na programu soutěž jednotlivců.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.