ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Björgenová si drží olympijskou formu, vyhrála skiatlon v Lahti

Velikost textu:

Lahti (Finsko) - Nejúspěšnější sportovkyně zimních olympijských her ve Vancouveru Marit Björgenová si drží formu i po sportovním vrcholu roku. Trojnásobná olympijská šampionka z Norska dnes v Lahti vyhrála stejně jako v Kanadě skiatlon na 7,5+7,5 km a připsala si třetí vítězství v sezoně světového poháru.

Björgenová ve finském středisku oplatila porážku Polce Justyně Kowalczykové, která si před týdnem doběhla před Seveřankou pro olympijské zlato v památném finiši na vytrvalecké třicítce. Norská závodnice byla tentokrát rychlejší o 11 sekund, třetí skončila se ztrátou dalších sedmi sekund krajanka vítězky Therese Johaugová.

 Marit Björgenová v Lahti vyhrála skiatlon na 7,5+7,5 km a připsala si třetí vítězství v sezoně světového poháru.
Marit Björgenová v Lahti vyhrála skiatlon na 7,5+7,5 km a připsala si třetí vítězství v sezoně světového poháru.

Kowalczyková, jež na ZOH obsadila ve skiatlonu třetí místo, má ale po dnešku prakticky jisté celkové prvenství ve světovém poháru. Průběžně druhá Petra Majdičová ze Slovinska už po nešťastném zranění z Vancouveru nebude nejspíš v této sezoně závodit, na startu v Lahti nebyla ani třetí Aino-Kaisa Saarinenová z Finska, která nyní ztrácí už 786 bodů. Do konce sezony zbývá odjet ještě sedm závodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.