ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sdruženář Chappuis si zajistil Křišťálový glóbus

Velikost textu:

Lahti (Finsko) - Francouz Jason Lamy Chappuis si s předstihem zajistil Křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v severské kombinaci. Pozici nejlepšího sdruženáře sezony mu definitivně zajistilo desáté místo v prvním poolympijském závodě v Lahti. Při triumfu Nora Magnuse Moana skončil Pavel Churavý patnáctý. Český reprezentant do Lahti přijel povzbuzen pátou příčkou z olympijského závodu na velkém můstku, kterou se postaral o druhý nejlepší výsledek českých sdruženářů v historii her.

Jason Lamy Chappuis
Jason Lamy Chappuis
Otevřít galerii
 • Jason Lamy Chappuis autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pavel Churavý autor: Kamaryt Michal, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1459/145884.jpg?1267146809

V Lahti si ve skokanské části zajistil Churavý osmou pozici, v běhu na 10 km se však startovním polem propadl. Nakonec se o patnáctou příčku podělil s vítězem skoku Rakušanem Wilhelmem Deniflem, na kterého na startu běhu ztrácel minutu a 12 vteřin. Poprvé v tomto kalendářním roce se tak Churavý v SP nevešel do nejlepší desítky.

V běhu se naopak o osm pozic dopředu posunul Miroslav Dvořák, který obsadil 26. místo. Tomáš Slavík skončil třiatřicátý a Lukáš Jančík osmačtyřicátý.

Olympijskému vítězi Chappuisovi sice závod příliš nevyšel, pohlídal si však desátou příčku, která mu zajistila celkový triumf. Druhý muž hodnocení SP Rakušan Felix Gottwald totiž doběhl pátý a dva závody před koncem sezony má nedostižnou ztrátu.

Závod v Lahti patřil Moanovi, který znovu prokázal své běžecké schopnosti. Po skokanské části sice ztrácel na lídra minutu a půl, stíhací jízdou však manko dohnal a v cílové rovince přesprintoval domácího Hannu Manninena. Třetí místo obsadil Němec Tino Edelmann.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.