ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Sáblíková ukázala fanouškům v Praze olympijskou medaili

Velikost textu:

Praha - Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková dnes přivezla jednu ze svých tří medailí z Vancouveru ukázat fanouškům v Praze. Na pódiu na Václavském náměstí dvaadvacetiletou závodnici doprovázenou trenérem Petrem Novákem v mrazivém podvečeru mohutným aplausem přivítalo přes tisíc lidí. "Jsem strašně ráda, že jste sem přišli," pozdravila publikum Sáblíková, která se vítězstvím na tratích na 3 000 a 5 000 metrů a třetím místem na 1 500 metrů stala historicky nejúspěšnější českou reprezentantkou na zimních olympijských hrách.

Martina Sáblíková krájí dort
Martina Sáblíková krájí dort
Otevřít galerii
 • Martina Sáblíková krájí dort autor: Jan Třeštík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Martina Sáblíková na Václavském náměstí autor: Jan Třeštík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sáblíková si svůj triumf i po několika dnech užívala a vtipkovala s moderátorem i trenérem. Předvedla také, jak posiluje s bezmála metrákovým Novákem na zádech.

"Věřím, že pokud u toho vydržíme a Martina a celý tým budou zdraví, pokusíme se překonat znovu (český) rekord zimních olympijských her," slíbil nadšeným příznivcům Novák, který netajil své velkolepé plány do budoucnosti. "Kdybych to měl říkat dopodrobna, tak tady budeme ještě týden," prohlásil.

Na Václavák přišli i Kraus či Sudová

Organizátoři Sáblíkové věnovali obrovský dort ve tvaru stupňů vítězů, který rozdávali i promrzlým divákům. Radost udělala fanouškům i autogramiáda. Sáblíková rozdávala podpisy na své fotografie i novou knihu, která o ní právě vyšla. Fotila se na památku s fanoušky i jejich dětmi. "Martino, děkujeme," křičely na ni stovky hrdel.

Na pódiu se vystřídali i další olympionici. Na scéně o svých zážitcích z Vancouveru vyprávěli například skikrosař Tomáš Kraus, akrobatická lyžařka Šárka Sudová, běžec na lyžích Dušan Kožíšek nebo krasobruslař Tomáš Verner, který se části programu dokonce zhostil v roli moderátora.

Martina Sáblíková křtila knihu
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.