ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kanadské hokejistky popíjely na ledě, MOV to kritizuje

Velikost textu:

Vancouver - Pivem a šampaňským přímo na ledě slavily kanadské hokejistky třetí olympijský triumf za sebou, čímž neudělaly radost Mezinárodnímu olympijskému výboru. Asi půl hodiny po vítězství 2:0 nad týmem USA se domácí reprezentantky vrátily na hrací plochu, kde si vychutnávaly úspěch s alkoholem a doutníky. S lahví piva v ruce byla zachycena i autorka obou finálových gólů Marie-Philip Poulinová, které ještě nebylo 19 let, takže v provincii Britská Kolumbie nemá povoleno pít alkohol. V Albertě, kde kanadský výběr trénuje, je věkový limit o rok nižší. Další informace nabízí webový speciál ČT zoh.cz.

Kanadské hokejistky s alkoholem na ledě po vítězném finále olympijského turnaje
Kanadské hokejistky s alkoholem na ledě po vítězném finále olympijského turnaje
Otevřít galerii
 • Kanadské hokejistky s alkoholem na ledě po vítězném finále olympijského turnaje autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kanadské hokejistky popíjejí alkohol po finále olympijského turnaje. autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Oslava na ledě se nelíbila zástupcům MOV, kteří se jí budou zabývat. "To není dobré. Něco takového vidíme neradi," uvedl výkonný ředitel MOV pro olympijské hry Gilbert Felli, když se o popíjení na ploše dozvěděl od novinářů.

"Tohle není dobrá propagace sportovních hodnot. Kdyby slavily v kabině, nikomu do toho nic není, ale ne na veřejnosti. Vyšetříme, co se stalo," řekl Felli s tím, že si MOV vyžádá informace od mezinárodní federace IIHF a vedení Kanadského olympijského výboru. "Nejdřív zjistíme fakta a pak budeme jednat," dodal.

Mluvčí Kanadského olympijského výboru Steve Keough konstatoval, že podobné oslavy jsou v zemi v kolektivních sportech běžné. "Pokud sportovci splňují věkové limity, není to nic nezákonného," řekl. "Chápeme, že je to citlivá věc," uvedl.

Kandské hokejistky kouří doutníky po vítězném finále
Kandské hokejistky kouří doutníky po vítězném finále
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.