ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Australanka Lassilaová vyhrála soutěž akrobatických skokanek

Velikost textu:

Vancouver - Olympijskou vítězkou v akrobatických skocích na lyžích se stala Australanka Lydia Lassilaová, zbylé medaile putují do Číny zásluhou Li Ni-na a Kuo Sin-sin. Po prvním kole vedoucí Číňanka Sü Meng-tchao nezvládla v závěrečném pokusu celé soutěže doskok. Bližší informace najdete na webovém speciálu ČT zoh.cz.

Zlato v akrobatickém lyžování žen putuje do Austrálie
Zlato v akrobatickém lyžování žen putuje do Austrálie
Otevřít galerii
 • Zlato v akrobatickém lyžování žen putuje do Austrálie autor: ČT24, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vancouver 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1431/143027.jpg?1266243295

Asijská velmoc měla ve finálové dvanáctce dokonce čtyřnásobné zastoupení, zlato ale nakonec brala Lassilaová, která napodobila úspěch krajanky Alisy Camplinové ze Salt Lake City 2002. Osmadvacetiletá skokanka si vybrala smůlu před čtyřmi lety v Turíně, kde si při dopadu přetrhla vazy v koleně. O rok a půl později se k tomuto sportu vrátila, loni vyhrála celkové hodnocení Světového poháru.

Nyní svůj comeback korunovala nejcennější medailí, kterou vylovila z husté mlhy v Cypress Mountain. Vedle pádu Sü Meng-tchao jí napomohla už sobotní kvalifikace, ve které vypadla obhájkyně zlata Švýcarka Evelyne Leuová.

Výsledky akrobatické lyžování ženy
Výsledky akrobatické lyžování ženy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.