ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Ze zlata ve štafetě na krátké dráze se radují Číňanky

Velikost textu:

Vancouver - Korejské rychlobruslařky na krátké dráze přišly vinou diskvalifikace o zlatou medaili ze štafety na 3000 metrů i o svou dlouholetou dominanci na olympijských hrách. Místo nich si triumf vychutnávají Číňanky, které navíc přidaly světový rekord 4:06,610 minuty, stříbro vybojovaly Kanaďanky a bronz zbyl na USA. Bližší informace najdete na serveru zoh.cz.

Číňanky se radují ze zlata ve štafetě na krátké dráze
Číňanky se radují ze zlata ve štafetě na krátké dráze
Otevřít galerii
 • Číňanky se radují ze zlata ve štafetě na krátké dráze zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vancouver 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1431/143027.jpg?1266243295

Korejská reprezentace ve štafetě dominovala od roku 1994 a i po dojezdu vancouverského závodu se radovala z pátého olympijského triumfu v řadě. Jenže verdikt rozhodčích vše vzápětí změnil. Zdánlivě nevinný souboj po jedné z předávek ustála lépe jedna z korejských závodnic, zatímco její čínská soupeřka po něm několik kroků ztratila, a rozhodčí zasáhli do výsledků.

Diskvalifikace popudila celý korejský realizační tým, který arbitrům hodně spílal, jenže to byli téměř jediní nespokojení v hale Pacific Coliseum. Převážně kanadské publikum slavilo posun svých reprezentantek ze třetího místa na druhé a i američtí fanoušci mohli začít slavit medaili, třebaže jejich tým dojel s osmisekundovou ztrátou poslední.

Výsledky štafety na 3000 metrů
Výsledky štafety na 3000 metrů
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.