ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Soutěž bobistek ovládly Kanaďanky a domácí země má sedmé zlato

Velikost textu:

Vancouver - Domácí Kanada získala sedmé olympijské zlato zásluhou bobistek a v počtu triumfů ve Vancouveru se dotáhla na Německo a USA. Z vítězství se radovala dvojice Kaillie Humphriesová, Heather Moyseová před krajankami Helen Uppertonovou a Shelley-Ann Brownovou. Bronz získaly Američanky Erin Pacová a Elana Meyersová. Bližší informace najdete na webovém speciálu ČT zoh.cz.

Kanadské bobistky Kaillie Humphriesová a Heather Moyseová
Kanadské bobistky Kaillie Humphriesová a Heather Moyseová
Otevřít galerii
 • Kanadské bobistky Kaillie Humphriesová a Heather Moyseová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1457/145652.jpg?1267087822
 • Kaillie Humphriesová, Heather Moyseová - vítězky soutěže bobistek. zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1456/145593.jpg?1267069750

Poprvé v historii tohoto sportu jsou bez medaile Němky. Ze čtvrtého místa útočila v závěrečné jízdě mistryně Evropy Cathleen Martinaová, svůj stroj ale nezvládla a při hrozivě vypadající nehodě dokonce vypadla její brzdařka Romy Logschová z bobu. Obě nakonec odešly z trati po svých, a tak si nebezpečná dráha ve Whistleru další zranění nevyžádala. Na nepopulární čtvrtou příčku se posunula obhájkyně turínského zlata Němka Sandra Kiriasisová.

Vítězná pilotka Humphriesová dosáhla v prvních třech jízdách vždy nejrychlejšího času, až v té poslední o šest setin nestačila na Uppertonovou.

Výsledky boby-ženy
Výsledky boby-ženy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.