ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

První olympijskou vítězkou ve skikrosu je Kanaďanka McIvorová

Velikost textu:

Cypress Mountain - Premiérovou olympijskou vítězkou ve skikrosu se stala Kanaďanka Ashleigh McIvorová. Stříbro v hustém sněžení v Cypress Mountain získala Norka Hedda Berntsenová, bronz Marion Josserandová z Francie. Pětadvacetiletá mistryně světa McIvorová potvrzovala v celém průběhu prvního skikrosového závodu pod pěti kruhy pozici jedné z favoritek, už z kvalifikace postoupila jako druhá nejrychlejší. Ve čtvrtfinále jí navíc ubyla největší soupeřka Ophélie Davidová z Francie - vedoucí žena Světového poháru ztratila rovnováhu při skoku a po pádu jízdu nedokončila. Další informace přináší webový speciál zoh.cz.

Ashleigh McIvorová
Ashleigh McIvorová
Otevřít galerii
 • Ashleigh McIvorová autor: ČT24, zdroj: topscms.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vancouver 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1431/143072.jpg?1266248960

Ve čtyřčlenném finále se rozhodlo o medailistkách prakticky hned po několika metrech. Rakušanka Karin Huttaryová nezvládla podobně jako v mužském závodě Tomáš Kraus úvodní vlny, prakticky se zastavila a neměla šanci ostatní dostihnout.McIvorová, jež vyrostla v nedalekém Whistleru, si vytvořila v průběhu finále bezpečný náskok a dojela neohrožována pro šesté kanadské zlato na hrách.

"Je to nejúžasnější moment mého života. Vyhrát olympijský závod ve svém rodném městě, co víc si člověk může přát," radovala se v cíli McIvorová, která tak předčila svého přítele Christophera Delbosca, jenž skončil mezi skikrosaři na čtvrtém místě. Zároveň sklidila ovoce za svou snahu, když patřila k hlavním lobbistům za zařazení skikrosu do programu olympijských her.

Výsledky skikrosu žen
Výsledky skikrosu žen
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.