ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Pljuščenko chystal protest kvůli druhému místu

Velikost textu:

Vancouver - Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko uvažoval o dodatečném protestu proti výsledkům olympijské soutěže, v níž obsadil druhé místo. Zlatý medailista z předchozích her v Turíně se stále cítí poškozený hodnocením rozhodčích a čtyři dny po skončení soutěže prohlásil, že ho to stále nenechává v klidu. Vedení Mezinárodní bruslařské unie ISU jej však upozornilo, že na oficiální námitku už je pozdě. Podle pravidel by musel Pljuščenko reagovat nejpozději den po skončení soutěže, která vyvrcholila ve čtvrtek. Další informace přináší webový speciál zoh.cz.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko
Otevřít galerii
 • Jevgenij Pljuščenko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/174/17314.jpg?1208164801
 • Jevgenij Pljuščenko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1373/137229.jpg?1264007888

Sedmadvacetiletý favorit nadále neskrývá zklamání. Ruští funkcionáři mu prý protest rozmlouvali. "Mělo k němu dojít už po krátkém programu," řekl Pljuščenko, jenž po úvodní části soutěže těsně vedl, ale nakonec prohrál s Američanem Evanem Lysackem.

Pljuščenko měl výhrady k Lysackovu vítězství především proto, že jeho soupeř nezařadil do jízdy čtverný skok. Překvapivou porážku mu chce vrátit na konci března na mistrovství světa v Turíně, kde bude rodák z Petrohradu usilovat o čtvrtý titul. V minulých letech na světových šampionátech chyběl, protože po olympiádě v roce 2006 přerušil kariéru, k soutěžím se vrátil až loni kvůli hrám ve Vancouveru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.