ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kožíšek s Koukalem ve sprintu dvojic dojeli šestí, vyhráli Norové

Velikost textu:

Whistler - Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Martin Koukal obsadili na olympijských hrách ve Vancouveru šesté místo ve sprintu dvojic na 6x1,6 kilometru volnou technikou. Vyhráli Norové díky drtivému finiši Pettera Northuga před Německem a Ruskem. České dvojici se nevyplnil sen o zisku medaile, jako se to Kožíškovi s Koukalem povedlo na mistrovství světa v roce 2005, kdy vybojovali bronz. Kožíšek stejný kousek zopakoval ještě o dva roky později na MS v Sapporu s Milanem Šperlem. Další informace přináší webový speciál zoh.cz.

Petter Northug
Petter Northug
Otevřít galerii
 • Petter Northug autor: Radek Petrášek , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/698/69701.jpg?1235310768
 • Dušan Kožíšek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/109/10886.jpg?1204539666

Ve Whistleru byl naopak Kožíšek velkým smolařem. Už v semifinále se mu příliš nedařilo a hlavně zásluhou Koukala česká dvojice dokonce první část závodu vyhrála. V desetičlenném finále Kožíškovy nezdary pokračovaly: v prvním úseku nejprve zlomil hůlku, ve druhém pak upadl a musel pracně dohánět náskok soupeřů.

Finišman Koukal před posledním úsekem vyrážel z devátého místa s odstupem více než šesti vteřin na čelo a manko už nestáhl, byť tři soupeře ještě stačil předjet.Boj o medaile se odehrál daleko před ním. Němec Axel Teichmann dlouho držel náskok, který mu přivezl mladík Tim Tscharnke, ale v cílové rovince se přes něj přehnal Northug a norský lídr Světového poháru Teichmanna ve finiši předčil stejně jako loni na mistrovství světa v Liberci v závodě štafet.

Northug společně s Oeysteinem Pettersenem, který nahradil nachlazeného sprinterského krále posledních sezon Olu Vigena Hattestada, pro lyžařskou velmoc Norsko ve Vancouveru zajistili první zlato v mužských běžeckých soutěžích. Northug vyhrál olympiádu poprvé a přidal vysněné zlato k bronzu ze sprintu jednotlivců z minulého týdne.

Výsledky mužského sprintu dvojic
Výsledky mužského sprintu dvojic
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.