ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Němky vyhrály olympijský sprint dvojic, Češky nestartovaly

Velikost textu:
aktualizováno 22. 2. 2010 22:50

Whistler - Německé lyžařky Evi Sachenbacherová-Stehleová a Claudia Nystadová vyhrály olympijský sprint dvojic volnou technikou na 6x1,4 kilometru před Švédkami a Ruskami. Češky Eva Nývltová s Ivanou Janečkovou ve Whistleru nestartovaly kvůli nemoci a šetří se hlavně na štafetu. Němky zajistily pro svoji zemi první běžecké zlato na OH ve Vancouveru a také první velké vítězství v týmovém sprintu, byť Charlotte Kallaová a Anna Haagová během celého finále živily naději na obhajobu turínského zlata, kde ale Švédky startovaly s jinou dvojicí. Další informace přináší webový speciál zoh.cz.

Claudia Nystadová
Claudia Nystadová
Otevřít galerii
 • Claudia Nystadová autor: AP - Jens Meyer, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Charlotte Kallaová autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1432/143150.jpg?1266260552

Švédské ambice držela nad vodou především olympijská vítězka z volné desítky Kallaová, která diktovala tempo finále a i na posledním úseku dlouho Seveřanky vedly. Při vjezdu do areálu stadionu však zkušená Němka Nystadová před nájezdem do cílové rovinky předjela Haagovou a s náskokem 0,6 vteřiny triumfovala.

I tak už Švédky mají na kontě na OH dvě zlata a nyní i druhé stříbro. V souboji o bronz Ruska Natalija Korostělevová odrazila útok Italky Arianny Follisové.

Výsledky ženského sprintu dvojic
Výsledky ženského sprintu dvojic
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.