ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Taneční páry vedou Kanaďané, Češi předposlední

Velikost textu:

Vancouver - Olympijskou soutěž tanečních párů vede kanadská dvojice Tessa Virtueová, Scott Moir, kteří po originálním tanci přeskočili do té doby vedoucí Rusy Oksanu Domninovou s Maximem Šabalinem. Ti klesli dokonce až za Američany Meryl Davisovou a Charlieho Whitea. Český pár Kamila Hájková, David Vincour je po druhém ze tří kol stále předposlední. Více informací nabízí server zoh.cz.

Kanadský taneční pár
Kanadský taneční pár
Otevřít galerii
 • Kanadský taneční pár zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští krasobruslaři při originálním tanci na olympijském ledě. zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Hájkové s Vincourem po sobotním nevýrazném povinném tanci nevyšla ani nedělní jízda. Český pár při programu stejně jako při lednovém mistrovství Evropy vsadil na motivy národních tanců, ale znovu se nevyhnul chybám. Vincour dokonce při jedné z krokových pasáží a špatně provedené otočce málem upadl na led.

Rozhodčí za originální tanec udělili oběma Brňanům 40,54 bodu, celkově pak Hájková a Vincour získali 63,73, což je téměř o osm méně, než měli na ME. Hůře jsou na tom i kvůli pádu partnerky pouze Estonci.

Přesto byli Češi spokojení. "Cítila jsem se vážně dobře. Odvedli jsme tu svou práci a chceme si to prostě užít," pochvalovala si Hájková a Vincour jí přizvukoval. Na volný program, který má být největší zbraní českého páru, je doprovodí šansony Edith Piaf v podání Radky Fišarové.

Výsledky krasobruslení taneční páry - po originálním tanci
Výsledky krasobruslení taneční páry - po originálním tanci

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.