ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Podle FIS nebyla běžecká trať ženského sprintu nebezpečná

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2010 06:37

Whistler (Kanada) - Podle představitelů Mezinárodní lyžařské federace (FIS) není slovinská stížnost proti běžecké trati na olympijských hrách opodstatněná. Místo, v němž si lyžařka Petra Majdičová při těžkém pádu ze čtyřmetrového srázu v tréninku před středečním sprintem zlomila čtyři žebra a propíchla plíci, nebylo podle FIS nebezpečné.

Petra Majdičová po doběhu sprinterského závodu na olympiádě ve Vancouveru
Petra Majdičová po doběhu sprinterského závodu na olympiádě ve Vancouveru
Otevřít galerii
 • Petra Majdičová po doběhu sprinterského závodu na olympiádě ve Vancouveru autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1440/143902.jpg?1266497418
 • Slovinská lyžařka Petra Majdičová při sprintu na OH ve Vancouveru autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1440/143906.jpg?1266497509

"Rozhodčí z tohoto závodu provedli kompletní šetření nehody. Podle jejich názoru není zatáčka, v níž se incident stal, nijak výrazně riskantním místem. Žádné další nehody se tam nestaly," stojí v sobotním prohlášení FIS. "FIS upřímně lituje zranění, která Petra Majdičová utrpěla, a přeje jí, aby se rychle zotavila a vrátila k lyžování," dodali představitelé federace.

Slovinci vedle FIS podali v sobotu protest i k Mezinárodnímu olympijskému výboru a organizačnímu výboru her VANOC. Podle slov mluvčího Branislava Dmitroviče měli pocit, že podmínky na trati byly během tréninku příliš nebezpečné a zcela odlišné oproti předcházejícím dnům.

S názorem FIS se však ztotožnil i VANOC. "Je to nešťastná nehoda v místě, kde nikoho nenapadlo, že by se mohla stát. Nyní se ho snažíme upravit," prohlásil jeho viceprezident Tim Gayda.

Nevjela do zatáčky v ideální stopě

S funkcionáři souhlasí také bývalý norský lyžař Vegard Ulvang, který předsedá komisi FIS pro běžecké lyžování. "Nevjela do té zatáčky v ideální stopě. Místo je široké devět metrů a lyžař by měl být přibližně čtyři metry od oné díry a mít dost času se případnému pádu vyhnout," řekl Ulvang.

Majdičová při tréninku před sprintem uklouzla a spadla ze čtyřmetrového srázu. Lékaři nejprve žádná zranění neodhalili, závodnice se proto vrátila na start. V bolestech absolvovala kvalifikaci a tři sprinty ve vyřazovací části včetně finále, v němž získala bronzovou medaili. V cíli se zhroutila a na stupně vítězů jí museli pomáhat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.