ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Rakušanka Fischbacherová má zlato ze super-G

Velikost textu:
aktualizováno 20. 2. 2010 21:20

Whistler - Překvapivou vítězkou superobřího slalomu na olympijských hrách se stala Andrea Fischbacherová a získala pro Rakousko ve Vancouveru první zlatou medaili ve sjezdovém lyžování. O 49 setin sekundy porazila Slovinku Tinu Mazeovou, se třetím místem se musela spokojit favorizovaná Američanka Lindsey Vonnová, vítězka sjezdu. Jediné české lyžařce na startu Kláře Křížové, která čtvrteční sjezd dokončila s pádem, se závod opět úplně nevyvedl a na vítězku ztratila 6,32 sekundy. Další informace nabízí webový speciál zoh.cz.

Andrea Fischbacherová
Andrea Fischbacherová
Otevřít galerii
 • Andrea Fischbacherová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lindsey Vonnová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čtyřiadvacetiletá Fischbacherová dosud vyhrála ve Světovém poháru pouze dvakrát - super-G naposledy před dvěma lety v Sestriere. Z velkých šampionátů má jedinou bronzovou medaili z MS loni ve Val d'Isere rovněž v superobřím slalomu. V letošním Světovém poháru předváděla ale v super-G vyrovnané výkony a v celkovém pořadí je třetí. Ve Vancouveru využila toho, že trať stavěl jeden z jejích osobních trenérů.


Stejně jako v celém dosavadním průběhu olympijských sjezdových závodů organizátoři připravili náročnou trať, při které lyžařky musely v plných rychlostech hodně rychle přesazovat oblouky a rychle zatáčet v silných kompresích. Opět upadla mimo jiné Italka Daniela Merighettiová, která nedojela kvůli pádu sjezd i kombinační sjezd.Vonnová, jež si před olympiádou poranila holeň, letos v této disciplíně už vyhrála Světový pohár a předvedla výbornou jízdu. V cíli to dlouho vypadalo, že jako první americký lyžař po 58 letech získá na jedné olympiádě dvě zlaté medaile, ale Fischbacherová i Mazeová v závěru elitní třicítky byly proti.

Tina Mazeová
Tina Mazeová
Více fotek
 • Tina Mazeová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1446/144555.jpg
 • Výsledky superobřího slalomu žen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1446/144558.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.