ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Závod v U-rampě ovládl americký snowboardista Shaun White

Velikost textu:
aktualizováno 18. 2. 2010 06:06

Vancouver - Americký snowboardista Shaun White podle očekávání obhájil zlatou medaili v olympijském závodu v U-rampě. Ikona tohoto sportu v druhé finálové jízdě předvedla bezchybnou jízdu včetně unikátního skoku Double McTwist 1260 a ziskem 48,4 bodu stanovil White olympijský rekord. Druhý skončil s odstupem 3,4 bodu Fin Peetu Piiroinen a bronz bral další Američan Scott Lago. Podrobnější informace nabízí internetový speciál ČT zoh.cz.

Shaun White
Shaun White
Otevřít galerii
 • Shaun White zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1439/143843.jpg?1266468300
 • Shaun White zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiadvacetiletý White byl nejlepší již v kvalifikaci a ani v první finálové jízdě neměl konkurenci, když od rozhodčích dostal 46,8 bodu a vyrovnal tak svůj výkon z Turína. Žádný z jeho soupeřů se mu nedokázal vyrovnat, když především Japoncům Kokubovi a mistru světa Aonovi finále nevyšlo.

Ke své druhé jízdě tak White, přezdívaný "Létající rajče" či "Zvíře", nastupoval již jako jistý vítěz. Přesto udržel koncentraci a předvedl ještě povedenější výkon zakončený trikem, který skáče jen on. Dvojitý flip vzad s třemi a půl obraty a dopadem naslepo sice zcela nedotočil, i tak mu to ale stačilo, aby dostal od rozhodčích rekordní známku.

"Nejel jsem sem do Vancouveru, abych neukázal vše, co umím. Na tom triku jsem tvrdě dřel," vysvětlil White, proč i přes jistotu vítězství zařadil riskantní skok, při kterém se v minulosti několikrát zranil. "Již po první jízdě jsem věděl, že vyhraju. I když pak byly okamžiky, při kterých jsem se docela zpotil," dodal.

Nejvíce mu zatrnulo při jízdě Fina Piiroinena, který nakonec obsadil se ziskem 45 bodů druhou pozici. "V současné době je nemožné Shauna porazit. Je mnohem lepší než my ostatní. Se stříbrem jsem absolutně spokojený," složil vítězi poklonu Piiroinen.

Výsledky závodu snowboardistů na U-rampě
Výsledky závodu snowboardistů na U-rampě
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.