ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Bratři Lingerové obhájili olympijské zlato ve dvojicích na saních

Velikost textu:
aktualizováno 18. 2. 2010 08:00

Whistler (Kanada) - Rakouští bratři Andreas a Wolfgang Lingerové obhájili na dráze ve Whistleru v soutěži sáňkařských dvojic olympijské zlato z Turína. Osmadvacetiletý Andreas a rok mladší Wolfgang zajeli v obou soutěžních jízdách nejrychlejší časy a získali pro Rakousko první zlato ve Vancouveru. Druzí s odstupem 264 tisícin sekundy skončili Andris a Juris Šicsovi z Lotyšska, třetí byli olympijští vítězové ze Salt Lake City Němci Patric Leitner a Alexander Resch. Čeští debutanti Luboš Jíra s Matějem Kvíčalou nakonec skončili osmnáctí. Bližší informace najdete na serveru zoh.cz.

Němečtí sáňkaři Andreas a Wolfgang Lingerové
Němečtí sáňkaři Andreas a Wolfgang Lingerové
Otevřít galerii
 • Němečtí sáňkaři Andreas a Wolfgang Lingerové zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1439/143839.jpg?1266465588
 • Olympijská trať pro sáňkaře a bobisty autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsme šťastní, že to takhle dopadlo. Ale nesmíme zapomenout, co se už tento týden stalo, a že jsme před pár dny přemýšleli o tom, že jsou důležitější věci než setiny a tisíciny," uvedl vlajkonoš rakouské výpravy při slavnostním zahájení Andreas Linger s připomínkou pátečního úmrtí gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho. Pro zkušenou německou dvojici Leitner, Resch byl dnešní závod poslední v kariéře. "A už nejedu ani metr. To bych fakt nervově nevydržel," uvedl brzy třiatřicetiletý Leitner, jenž se svým partnerem získal i šest titulů mistra světa.

Po první jízdě přitom byli čeští reprezentanti šestnáctí a mohli atakovat nejlepší patnáctku, což byl jejich cíl. Brzy po startu druhé jízdy však chybovali a klesli o dvě místa, na vítěze ztratili skoro dvě sekundy. Devatenáctiletému Jírovi tak nevyšla snaha o vyrovnání výkonu otce Luboše, jenž v roce 1988 v Calgary na předchozích hrách v Kanadě obsadil spolu s Petrem Urbanem třináctou pozici.

Okamžik hrůzy připravili v první jízdě divákům rakouští bratranci Tobias a Markus Schieglové, kteří měli potíže v nechvalně proslulé zatáčce číslo 16, v níž se zabil Gruzínec Nodar Kumaritašvili. Rakušané najeli do poslední zatáčky ve značné rychlosti podle všeho příliš vysoko, a když se pilot Tobias snažil dráhu saní vyrovnat, narazili do protilehlé strany koryta a na okamžik se ocitli ve vzduchu. Pětinásobní mistři světa naštěstí vyvázli z incidentu bez zranění, ale celkově skončili až osmí.

Výsledky závodu sáňkařů
Výsledky závodu sáňkařů
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.