ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Rychlobruslař Mo Te-pom vyhrál na OH v den svých narozenin

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2010 05:57

Vancouver - Rychlobruslařský sprint na 500 metrů vyhrál na zimních olympijských hrách ve Vancouveru Korejec Mo Te-pom. Zbylé medaile si rozebrali Japonci Kejičiro Nagašima a Džodži Kato. Jeden z možných adeptů na stupně vítězů Američan Shani Davis po nevydařené první jízdě do druhé nenastoupil. Sportovní přenosy sledujte na programech ČT2, ČT4 nebo webu ČT24. Podrobnější informace nabízí speciál k olympijským hrám ve Vancouveru www.zoh.cz.

Mo Te-pom
Mo Te-pom
Otevřít galerii
 • Mo Te-pom autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mo Te-pom autor: Jerry Lampen, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mo Te-pom triumfoval v den svých jednadvacátých narozenin. Dvojnásobný juniorský mistr světa přitom dosud sbíral lepší výsledky spíše na dvojnásobné trati. Na pětistovce dokonce neobsadil ani jednou mezi seniory medailovou příčku ve Světovém poháru.

V nejdůležitějším závodě sezony ale předvedl v obou jízdách druhý nejlepší čas, což mu v součtu stačilo k náskoku 16 setin na Nagašimu. Vedoucí muž po první části Fin Mika Poutala tlak neunesl a celkově obsadil až pátou příčku.

Marný boj o přední umístění vzdal Američan Davis, jenž se rozhodl po 18. času z první jízdy raději šetřit síly do dalších závodů. Desetikilometrový maraton sice ze svého plánu vynechal, v ostatních disciplínách ale nechce chybět a vždy bude aspirantem na cenný kov.

Soutěž se protáhla kvůli komplikacím s rolbami. Na rychlobruslařském oválu v Richmondu vypověděly službu obě, které byly v hale k dispozici, správně nefungoval ani další náhradní stroj dovezený z dílny. Přestávka na úpravu ledu v polovině prvních jízd se proto protáhla skoro až na půldruhé hodiny. Výpadek rolby pozdržel i nedělní závod žen na tři kilometry, ve kterém triumfovala Martina Sáblíková.

Výsledky Rychlobruslení mužů na 500m
Výsledky Rychlobruslení mužů na 500m
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.