ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Čínský pár ovládl volnou jízdu dvojic ve světovém rekordu

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2010 06:01

Vancouver - Na zimní olympiádě ve Vancouveru se poprvé výrazně připomněla ambiciózní výprava Číny. Sportovní dvojice Süe Šen, Čao Chung-po získala pro Čínu první zlatou medaili v krasobruslení v historii zimních olympiád, navíc ve světovém rekordu. Současnou dominanci asijské velmoci umocnili druzí Čching Pchang a Ťian Tchung, bronz putuje zásluhou Aliony Savchenkové a Robina Szolkowého do Německa. Olympijské dění můžete sledovat živě na kanálech ČT4, ČT2 a zpravodajském webu ČT24. Informace najdete také na serveru zoh.cz.

Süe Šen a Čao Chung-po
Süe Šen a Čao Chung-po
Otevřít galerii
 • Süe Šen a Čao Chung-po autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Aliona Savchenková a Robin Szolkowy zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nejcennější medaili získali vítězní Číňané díky světovému rekordu 216,57, navíc vedli už po krátkém programu. Volnou jízdu měli dnes lepší jejich krajané Čching Pchang a Ťian Tchung, kteří se ke stříbru vyhoupli ze čtvrté příčky. Bronz putuje zásluhou Aliony Savchenkové a Robina Szolkowého do Německa.

Sportovním dvojicím vládli padesát let sovětští a později ruští zástupci, ti tentokrát zůstali úplně bez medaile. Až čtvrtí skončili po několika chybách a pádu Yuko Kavagutiová s Alexandrem Smirnovem.

Pořadí sportovních dvojic
Pořadí sportovních dvojic
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.