ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Králem olympijského sjezdu je Švýcar Defago

Velikost textu:
aktualizováno 15. 2. 2010 21:15

Vancouver - Jako první švýcarský lyžař po 22 letech dnes atraktivní mužský závod ve sjezdu na olympijských hrách ve Vancouveru vyhrál Didier Defago. Sjezdovku v kanadském Whistleru, v předchozích dnech težce zkoušenou rozmary počasí, dokázal Defago sjet v čase 1:54:31. Za pouhých 7 setin ztráty bere stříbro Nor Aksel Lund Svindal, na třetím místě se umístil závodní navrátilec Bode Miller, reprezentující USA. Kanadské fanoušky tak zklamali domácí jezdci, kteří v úspěch na domácí trati věřili. Nejblíže se těmto přáním přiblířil na pátém místě Eric Guay. Mezi favorizovanými Rakušany se těsně pod stupně vítězů vešel Mario Schreiber. Z kvarteta českých sjezdařů se nejlépe umístil Ondřej Bank na 30. místě se ztrátou něco přes 2 vteřiny, Petr Záhrobský dojel 35. čas. Sportovní přenosy sledujte na programech ČT2, ČT4 nebo webu ČT24. Podrobnější informace nabízí speciál k olympijským hrám ve Vancouveru www.zoh.cz.

Didier Defago
Didier Defago
Otevřít galerii
 • Didier Defago autor: Gero Breloer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1432/143168.jpg?1266265079
 • Didier Defago autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1432/143193.jpg?1266270861

Defago nepatřil před závodem mezi adepty na zlato, ale zejména skvělou jízdou v závěru trati loňského vítěze Světového poháru a mistra světa z Aare 2007 Svindala porazil o sedm setin. Třetí Miller, světový šampion ve sjezdu z Bormia 2005, zaostal o další dvě setiny a má třetí olympijskou medaili ve třetí disciplíně.

Podmínky na sjezdovce byly po několika deštivých dnech příznivé. Trať vydržela i díky nižším teplotám tvrdá po celou dobu závodu, viditelnost i díky sluníčko byla dobrá. Naprázdno vyšli silní Rakušané, jejichž čest zachraňoval na čtvrtém místě Mario Scheiber. Nedařilo se Michaelu Walchhoferovi, obhájce stříbra z Turína se musel spokojit s desátou pozicí.

Dvaatřicetiletý Defago se stal nejstarším olympijským vítězem ve sjezdu. Ve Světovém poháru dosud vyhrál tuto disciplínu dvakrát, loni triumfoval během týdne na svazích ve Wengenu a Kitzbühelu. Na OH v Turíně byl šestadvacátý, o čtyři roky dříve v Salt Lake City skončil jednadvacátý. Letos potvrdil dobrou formu i ve Wengenu a v Kitzbühelu, kde byl v elitní desítce. Dosud posledním Švýcarem, který vyhrál sjezd na OH, byl Pirmin Zurbriggen v Calgary 1988.

Výsledky mužského sjezdu
Výsledky mužského sjezdu
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.