ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Po krátkém programu má ke zlatu nejblíže čínský pár Šen a Chung-po

Velikost textu:
aktualizováno 15. 2. 2010 06:54

Vancouver - Čínský manželský pár Süe Šen a Čao Chung-po vykročili za zlatou medailí v soutěži sportovních krasobruslařů. Manželský pár, který se vrátil ke sportovní kariéře právě kvůli olympijským hrám ve Vancouveru, předvedl bezchybný a velmi náročný krátký program, za který získal 76,66 bodu. Překonal tak vlastní světový rekord z prosincového finále Grand Prix v Tokiu. Olympijské dění můžete sledovat živě na kanálech ČT4, ČT2 a zpravodajském webu ČT24. Informace najdete také na serveru zoh.cz.

Čínští krasobruslaři Süe Šen a Čao Chung-po
Čínští krasobruslaři Süe Šen a Čao Chung-po
Otevřít galerii
 • Čínští krasobruslaři Süe Šen a Čao Chung-po autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Aliona Savchenková a Robin Szolkowy zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ruští krasobruslaři Juko Kavagutiová a Alexandr Smirnov autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Süe Šen a Čao Chung-po předvedli z osmi povinných prvků hned šest s nejvyšším hodnocením včetně trojitých odhozených skoků a vynikající spirály smrti na závěr. Získali tak nejvyšší známku za obtížnost i za programové komponenty a před volnými jízdami mají náskok 0,7 bodu před druhým německým párem.

"Jsme opravdu šťastní, protože jsem předvedli velmi dobrý výkon a dali si hezký dárek k Valentýnu," připomněl již šestatřicetiletý Čao Chung-po svátek zamilovaných. "Zatím to byl jen krátký program, mnohem důležitější bude volná jízda. Doufejme, že tento výkon potvrdíme," dodal.

Trojnásobní mistři světa se k závodění vrátili po dvou letech a kvůli dlouhé pauze jim bylo přiděleno startovní číslo jedna. Na píseň Who Wants to Live Forever od skupiny Queen předvedli famózní jízdu a hned na začátek vytvořili obrovský tlak na své rivaly.

Krok s nimi nakonec udrželi jen úřadující světoví šampioni Aliona Savchenková a Robin Szolkowy z Německa, kteří za svou jízdu na téma smutní klauni dostali téměř shodné hodnocení. Třetí jsou se ztrátou 2,5 bodu Rusové Juko Kavagutiová, Alexandr Smirnov.

Süe Šen a Čao Chung-po mají po bronzech ze Salt Lake City a Turína nakročeno k nejcennějšímu kovu a mohou ukončit dominanci ruských párů, které soutěž sportovních dvojic na olympijských hrách vyhrávají od Innsbrucku 1964.

Pořadí po krátkém programu
Pořadí po krátkém programu

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.