ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

První zlatá rychlobruslařská medaile na krátké dráze putuje do Koreje

Velikost textu:

Vancouver - První zlatou medaili v rychlobruslení na krátké dráze na olympijských hrách ve Vancouveru získal Korejec I Čung-so, který vyhrál závod na 1500 metrů. Ve finále předstihl dvacetiletý závodník o 365 tisícin sekund americkou hvězdu Apola Antona Ohna. Třetí se umístil také Američan J.R. Celski. I Čung-so v kvalifikaci zajel olympijský rekord, který posléze v semifinále vylepšil na 2:10,949. Finále opanoval v čase 2:17,611. Ohnovi pomohla ke druhému místu i kolize dalších dvou korejských reprezentantů. Olympijské dění můžete sledovat živě na kanálech ČT4, ČT2 a zpravodajském webu ČT24. Informace najdete také na serveru zoh.cz.

Vítězové v rychlobruslení na krátké dráze - 1500 metrů - I Čung-so (uprostřed, zlato), Apolo Anton Ohno (vlevo,střibro) a J.R. Celski (vpravo, bronz)
Vítězové v rychlobruslení na krátké dráze - 1500 metrů - I Čung-so (uprostřed, zlato), Apolo Anton Ohno (vlevo,střibro) a J.R. Celski (vpravo, bronz)
Otevřít galerii
 • Vítězové v rychlobruslení na krátké dráze - 1500 metrů - I Čung-so (uprostřed, zlato), Apolo Anton Ohno (vlevo,střibro) a J.R. Celski (vpravo, bronz) autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rychlobruslaři Korejec I Čung-so (vpravo) a Američan Apolo Anton Ohno (vlevo) autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Olympijský vítěz v rychlobruslení na krátké dráze (1500 metrů) Korejec I Čung-so autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sedmadvacetiletý Ohno díky druhému místu vyrovnal početně bilanci nejúspěšnější americké reprezentantky na zimních olympijských hrách Bonnie Blairové. Rychlobruslařská legenda má na kontě také šest medailí. V Calgary, Albertville a Lillehammeru získala pět zlatých a jeden bronz.

Ohnova sbírka ze Salt Lake City, Turína a Vancouveru nyní čítá dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Svou medailovou sbírku může ve Vancouveru ještě rozšířit, protože ho čekají ještě individuální starty na 500 a 1000 metrů, ale i štafeta na 5000 metrů.

Výsledky rychlobruslení mužů v krátké dráze na 1500 metrů
Výsledky rychlobruslení mužů v krátké dráze na 1500 metrů
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.