ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Oficiální uvítání české výpravy ve Vancouveru narušil déšť

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2010 08:37

Vancouver - Nepříjemný déšť výrazně upravil slavnostní ceremoniál přivítání české výpravy v dějišti olympijských her ve Vancouveru. Místo tradičního vztyčování vlajky na podiu tak sportovci a další členové výpravy absolvovali ceremoniál v kongresovém sále určeném pro jednání šéfů misí. V olympijské vesnici je symbolicky uvítali potomci původních obyvatel Kanady a vedle hudební produkce a obrazových šotů o hrách zaznělo i české přání "Hodně štěstí".

Vancouver - dějiště OH
Vancouver - dějiště OH
Otevřít galerii
 • Vancouver - dějiště OH zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • ZOH ve Vancouveru autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1388/138728.jpg?1264578176

"Bylo to pěkné, ale dlouhé," řekla rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková. Vinou deště a organizačních změn totiž ceremoniál v olympijské vesnici začal s půlhodinovým zpožděním.

Sportovci navíc museli na nástup už 30 minut před původně stanoveným začátkem. "Takže mě bolely nohy víc než při tréninku," povzdechla si s úsměvem hlavní česká medailová kandidátka. Večer ji přitom čekala ještě druhá fáze přípravy - trénink na kole.Česká výprava byla ve Vancouveru oficiálně přivítaná společně se zástupci Argentiny, Řecka, Maďarska a Lichtenštejnska. Její šéf František Dvořák převzal i symbolický dárek od Tricie Smythové a Ricka Hansena, nejvyšších představitelů olympijské vesnice.

Studio 6 o nadcházející olympiádě
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.