ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Vonnová se bojí, že jí zranění zabrání ve startu na hrách

Velikost textu:

Vancouver - Očekávané největší osobnosti sjezdařských soutěží ve Whistleru Lindsey Vonnové hrozí, že nebude moci na olympijských hrách startovat. Americká hvězda dnes přiznala, že si minulý týden poranila holeň a od té doby nestála na lyžích. "Možná nebudu moci soutěžit," řekla v dějišti her pětadvacetiletá Vonnová. Vítězka devíti závodů Světového poháru v sezoně a vedoucí žena průběžného pořadí seriálu si poranila holeň během předolympijské přípravy v Rakousku. Problémem jejího zranění je, že je velmi bolestivé.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
Otevřít galerii
 • Lindsey Vonnová autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/671/67055.jpg?1234186898
 • Lindsey Vonnová autor: Marco Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139604.jpg?1264939030

"Můžu normálně chodit bez bolesti, ale když jsem si několikrát snažila nazout lyžařskou botu, bolelo to strašně," řekla Vonnová. "Prostě jsem si v hotelu nazula botu, mírně jsem se předklonila a byla to neuvěřitelná bolest. A teď mám jet sjezd v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu s mnoha tlaky působícími na holeň. Netuším, jestli to dokážu," řekla Američanka.Vonnová byla před svým zraněním hlavní adeptkou na zisk zlata v rychlostních disciplínách a superkombinaci, bez šancí na medaile nebyla ani v obřím slalomu a slalomu speciál. "Chci, aby lidé věděli, co se děje, když se mi nebude dařit. Ale můžu vás ujistit, že udělám všechno, co se dá, abych i s tímhle zraněním lyžovala dobře," řekla Vonnová.

Zahajovacím závodem sjezdových lyžařek na hrách bude nedělní superkombinace. První oficiální trénink je na programu ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.