ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

V české výpravě bude nakonec jen 92 sportovců

Velikost textu:

Vancouver - Česká olympijská výprava bude mít ve Vancouveru nakonec o jednoho člena méně. Organizační výbor her (VANOC) odebral jednu akreditaci bobistům, jejichž tým tak v Kanadě bude mít místo devíti osm členů. Ve Vancouveru se tak může představit celkem 92 českých sportovců. O případný start přišel Vladimír Hladík. Na zastoupení českých posádek v olympijském závodě se nic nemění, i nadále by měly startovat dva čtyřboby a jeden dvojbob.

Boby
 • Boby autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1367/136645.jpg?1263824861
 • Zimní olympijské hry ve Vancouveru zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"VANOC udělal velkou chybu, že na nesrovnalost upozornil až předevčírem. Takhle sem jel Vláďa Hladík zbytečně," uvedl šéf české mise František Dvořák v oficiální zprávě. Pochybil ale i český svaz bobistů. "Měl si u mezinárodní federace ověřit, zda má nárok na devět míst. Je to velmi nepříjemné, ale pravidla účasti na olympijských hrách jsou striktní," dodal Dvořák.

Zástupci organizačního výboru upozornili českou stranu na chybu až po pěti dnech po akreditaci bobistů, respektive Hladíka, jenž již opustil olympijskou vesnici a přesunul se do Whistleru. V Kanadě by měl zůstat a plnit roli prvního náhradníka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.