ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Zranění čeští snowboardisté se zotavují a na OH poletí

Velikost textu:
aktualizováno 2. 2. 2010 20:43

Praha - Zraněními zdecimovaný tým českých snowboardistů by měl být na olympiádě kompletní. Snowboardcrossař David Bakeš si léčí lehce poraněné koleno z X-Games, jeho kolega Michal Novotný si doléčuje zraněné kotníky a freestylistka Šárka Pančochová si v zámoří dává minimálně týden odpočinku kvůli vykloubenému loktu. Do Vancouveru ale všichni odjedou.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
Otevřít galerii
 • Šárka Pančochová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1346/134537.jpg?1262895817
 • Michal Novotný zdroj: www.michalnovotny.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/749/74826.jpg?1237558141

Čtvrtý muž loňského pořadí Světového poháru Novotný si poranil vazy v obou kotnících na sklonku minulého roku a ještě potřebuje zhruba deset dní, aby se úplně zotavil. O víkendu už na snowboardu jezdil. Obhájce třináctého místa z Turína věří, že se v Kanadě rozjezdí.


Bakeš, čtvrtý muž z prosincového závodu Světového poháru v Telluride, si koleno poranil při tréninku na jednom ze skoků na amerických X-Games. Vrátil se proto do České republiky, kde v pondělí podstoupil všechna možná vyšetření včetně magnetické rezonance. "Dopadlo to dobře. Nemám nic poškozeného, je to jen naražené," řekl Bakeš. "Za deset dní bych měl být úplně v pohodě," uvedl.I devatenáctiletá Pančochová, senzační vítězka závodu Světového poháru v U-rampě v Kreischbergu, se zranila při tréninku na X-Games. Při skocích na trampolíně přetočila salto vpřed a vykloubila si loket. Nosí ortézu, nejspíš vynechá i víkendové závody Dew Tour ve Vermontu, ale do her by měla být v pořádku. "Není to tak vážné, na olympiádu určitě pojede," ujistil kouč Pančochové a stále ještě aktivní závodník Martin Černík.

přehrát video
Snowboardisté se na OH podívají
Snowboardista
Snowboardista
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.