ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Víkendový test dopadl dobře, Sudovou koleno nebolí

Velikost textu:

Praha - Test akrobatické lyžařky Nikoly Sudové v jízdě v boulích a při skocích dopadl podle prvních poznatků dobře. Česká naděje na medaili na olympijských hrách ve Vancouveru zkoušela o víkendu své poraněné koleno a ortézu při náročnější zátěži a nestěžovala si na žádnou bolest i proto, že jezdila s obstřiky. Sudová si v polovině ledna přetrhla přední křížový vaz v levém koleni.

Nikola Sudová
Nikola Sudová
Otevřít galerii
 • Nikola Sudová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/54/5346.jpg?1200930260
 • Nikola Sudová https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/54/5324.jpg?1200927138

"Prakticky nic necítila a vůbec ji to nebolelo," řekl trenér Radek Herot. Sudová si vyzkoušela speciálně vyrobenou ortézu a nyní čeká, jak její koleno bude na zátěž reagovat. "Teď se čeká, co řeknou doktoři. Ale na nic si nestěžovala při jízdách ani předtím," uvedl Herot.

Sudová před týdnem poprvé po vážném zranění jezdila na rovině v Liberci a nyní zkusila jízdu v boulích, a dokonce i skoky v Oberstdorfu. V sobotu jela třikrát po sjezdovce a v neděli se pustila do regulérní boulařské trati. Zkusila i rovný skok a jednu helikoptéru, otočku o 360 stupňů. Vše sledoval lékař Vladislav Hospodár.

Nyní dvojnásobnou medailistku z mistrovství světa čekají dva dny rehabilitace, posilování a také další vyšetření. Do středy musí oznámit Českému olympijskému výboru, zda do Vancouveru odletí.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.