ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Sdruženářům v Seefeldu kraloval Němec Frenzel

Velikost textu:

Seefeld (Rakousko) - Jednadvacetiletý německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál dva týdny před startem olympijských her ve Vancouveru poprvé v sezoně závod Světového poháru. Bývalý juniorský mistr světa dnes triumfoval v rakouském Seefeldu, kde nestartoval český reprezentační tým ani někteří závodníci ze světové špičky. Frenzel využil v desetikilometrovém běhu náskok ze skokanské části, kterou vyhrál, a dojel do cíle o více než půlminuty dříve než zkušený domácí sdruženář Mario Stecher. Třetí byl Japonec Akito Watabe.

Eric Frenzel
Eric Frenzel
Otevřít galerii
 • Eric Frenzel autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1396/139546.jpg?1264869219
 • Závod sdruženářů v Seefeldu autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1396/139547.jpg?1264869401

Při neúčasti české reprezentace, jež se připravuje před odletem do zámoří v Lillehammeru, v Seefeldu startovali pouze mladí Tomáš Matura a Petr Kutal. Oba figurovali po skoku v závěrečné páté desítce pořadí - Kutal do běhu ani nenastoupil, Matura ještě před polovinou trati vzdal.

Světový pohár v Seefeldu vynechalo mimo jiné sedm závodníků z první desítky průběžného pořadí seriálu. Do závodu nenastoupil ani německý vicemistr světa Tino Edelmann, průběžně pátý, jenž si při tréninkovém skoku poranil koleno a jehož start na olympijských hrách je ohrožen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.