ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čeští skokani dosáhli na 6. místo v Oberstdorfu

Velikost textu:

Oberstdorf - Družstvo českých skokanů na lyžích obsadilo šesté místo v dnešním závodu Světového poháru v německém Oberstdorfu. Zvítězili favorizovaní Rakušané před Norskem a Finskem. Češi nastoupili až na Antonína Hájka v neolympijské sestavě, národního rekordmana v letech doplnili Borek Sedlák, Jan Matura a Ondřej Vaculík. Závodu, v němž se poprvé v SP přepočítávaly větrné podmínky a také různá nájezdová okna pomocí speciálního koeficientu, se zúčastnilo devět družstev.

Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer
Otevřít galerii
 • Gregor Schlierenzauer zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/739/73821.jpg?1237135748
 • Wolfgang Loitzl autor: Radek Petrášek , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rakušané v téměř nejsilnějším složení Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl a Gregor Schlierenzauer vyhráli součtem 1560,4 bodu o 21,2 bodu před Nory a o 55,1 před Finy. Český tým táhl především Sedlák, jenž jako jediný z kvarteta překonal v obou kolech magickou dvousetmetrovou hranici (200,5 a 208 m). Naopak vůbec se nedařilo Vaculíkovi, jenž létal o padesát metrů méně. Češi nasbírali 1343,2 bodu. Dnešní soutěž družstev byla úvodním dílem pětidílné takzvané Team Tour, která pokračuje v neděli opět na oberstdorfském mamutu individuálním závodem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.